1. Wspięcie na palce jednonóż - 10 razy na każdej stopie.

2. Ustawienie stopy na pięcie i chwytanie przedmiotów (np. długopis, ręcznik) palcami stóp, przekładanie przedmiotów przy ciągłym podparciu na pięcie - 10 razy każdą stopą.

3. Odwiedzenie palców stopy w maksymalnym zakresie w górę i w dół - 10 razy każdą stopą.

4. Krążenie stopą na zewnątrz i do wewnątrz w pełnym zakresie - po 10 powtórzeń w każdym kierunku.

5. Tzw. „Narciarz” - stopy złączone, kolana złączone i ugięte. Zgięcie boczne kolan w obu kierunkach (jak w slalomie zjazdowym) - 10 razy.

6. Przysiad na pełnych stopach. Stopy na szerokość bioder - 20-30 sekund.

7. Stanie jednonóż (na jednej nodze) - 30 sekund na każdej stopie.

8. Rozciąganie ścięgna Achillesa.
Wersja dla początkujących - Stań twarzą do ściany, rozstaw stopy na szerokość bioder, oprzyj dłonie na ścianie i wyprostuj łokcie. Powoli zginaj przednie kolano utrzymując drugie wyprostowane zginaj łokcie i przesuwaj ciało w stronę ściany. Pamiętaj, żeby pięta tylniej nogi cały czas dotykała ziemi. Nie odrywaj jej, a palce u stóp trzymaj wyprostowane.
Wersja dla rozciągniętych - w terminologii jogicznej - asana "pies z głową w dole". Rozstaw stopy na szerokość bioder, kolana wyprostowane, ręce na podłodze. Nie odrywając stóp od podłoża maszeruj rękami do przodu stopniowo zginając stawy skokowe i rozciągając ścięgna Achillesa. Ćwiczenia nie są zalecane osobom starszym lub w złej kondycji fizycznej.

9. Wychylanie ciała. Stopy razem, kolana wyprostowane, ciało w pionie. Pochylaj całe ciało do przodu, do tyłu, na boki do momentu utraty równowagi.

10. Ściąganie palcami stóp długiego ręcznika. Usiądź wygodnie tak, aby Twoje nogi miały dobre podparcie i palcami stóp na przemian zwiń długi ręcznik, szarfę lub inny materiał.

Podczas wykonywania ćwiczeń należy pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy. Ilość powtórzeń i czas ćwiczeń można modyfikować.